27 kwi 2010

wypuszczamy bańkę!

Zapraszamy do lektury niniejszego bloga, na którym znajdziecie nie tylko informacje o samym spektaklu, ale także przygotowywane przez aktorów videoblogi kreowanych przez nich postaci oraz materiały wizualne z prób.

BAŃKA MYDLANA to spektakl inspirowany filmem Eytana Foxa i Gala Uchovskiego. Opowiada historię trójki przyjaciół, młodych mieszkańców Tel Awiwu, dla których media elektroniczne stały się podstawowym środkiem kształtowania egzystencji i kanalizowania własnego doświadczenia politycznego. Noam, Alon i Ahal próbują żyć w oderwaniu od realnej polityki, tworzyć odrębną rzeczywistość w świecie pogrążonym w permanentnym konflikcie cywilizacyjnym. Odczuwają silną potrzebę zaangażowania politycznego, a zarazem doskonale zdają sobie sprawę z nieskuteczności i jałowości wszelkich form takiego zaangażowania oferowanych przez świat, w którym żyją – świat konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Mają kłopoty z doświadczaniem, ponieważ czują, że wszystko to, co narzucono im jako „prawdziwy” sposób doświadczenia, jest zwyczajnie sztuczne i nie przystaje do ich wrażliwości. Pojawienie się w życiu Noama i jego przyjaciół Ashrafa - młodego Palestyńczyka, gwałtownie zderza i splata ze sobą dwa światy, które za wszelką cenę próbowali rozdzielić: świat polityki i świat prywatny. W spektaklu filmowy Ashraf zostaje zastąpiony medialną fantazją Noama i jego przyjaciół. Obraz medialny zajmuje tu miejsce realnej postaci i służy realizacji pragnienia o wejściu w relację z kimś obcym.

Teatr Dramatyczny w ramach MŁODEJ SCENY chce przekonać młode pokolenie odbiorców sztuki do medium teatru. Zapraszamy młodych twórców i animatorów, eksperymentujemy z nowymi mediami, proponujemy nowoczesne formuły warsztatów. Marzeniem jest pobudzenie wyobraźni oraz otwarcie młodych ludzi na nowe możliwości sztuki teatru.

BAŃKA MYDLANA to druga po WILKU odsłona naszej inicjatywy skierowanej do młodych widzów. Spektaklowi towarzyszyć będą różnorodne działania – pokazy filmów, spotkania, dyskusje oraz cykl warsztatów przygotowanych przez pedagożkę teatralną Justynę Sobczyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz